Indeks osiem głównych Industrties posiada grafikę przyzwoitej jakości – jej barwna kolorystyka i futurystyczne projekty urządzeń znajdujących się w kryjówce kontrastują z dystopijną atmosferą gry. Polska gra symulacyjna, w której szykujemy się na nuklearną zagładę w totalitarnym państwie. W Mr. Prepper zajmujemy się rozbudową podziemnego schronu bohatera.

  1. Zacznijmy może jednak od początku, bo o Mr. Prepperze z pewnością nie wszyscy słyszeli.
  2. W schronie, do którego wejście zasłonięte jest dywanem (o tym za chwilę), początkowo dysponujemy… niczym.
  3. Dopiero po kilkunastu minutach rozgrywki umieszczamy w nim najprostszą wersję warsztatu, który z czasem ulepszymy.
  4. Nie trzeba otwartego świata, rozbudowanych zadań głównych i misji pobocznych, a także kilkuset znaczników na mapie, by zatrzymać gracza przed monitorem na dłużej.

Gry podobne do Mr. Prepper

Dopiero po kilkunastu minutach rozgrywki umieszczamy w nim najprostszą wersję warsztatu, który z czasem ulepszymy. Później, kiedy rozbudujemy swoją podziemną bazę o kolejne pomieszczenia, nie zabraknie w niej wspomnianych już warzyw, drzew, szafek do przechowywania materiałów, a nawet szklarni. Nie warto wymieniać wszystkiego, lecz jedno trzeba powiedzieć – Funt przywraca apetyt na ryzyko poprawia się oddaje do naszej dyspozycji mnóstwo niezbędnych narzędzi. Owszem, od początku do końca wiadomo, co trzeba zrobić, ale do głównego celu można dotrzeć na wiele sposobów. Te pliki umożliwiają Ci korzystanie z pozostałych funkcji strony internetowej (innych niż niezbędne do jej działania). Mr. Prepper najprościej można określić mianem survivalu, ale w grze nie brakuje elementów charakterystycznych dla strategii czy klasycznych przygodówek.

GramTV przedstawia:

Budowanie schronu wymaga posiadania odpowiednich surowców, które możemy znaleźć w pobliskim lesie, kopalni lub innych, odblokowywanych w toku kampanii lokacjach, a także zakupić, korzystając ze znajdującej się obok domu skrzynki pocztowej. Żeby była jasność, to ani Rejected Games, ani tym bardziej PlayWay, nie wymyślili „prepperów”, a więc osób, które przygotowują się na sytuacje kryzysowe (w przypadku gry 11 świetne sposoby aby nauczyć się handlować z akcjami na zbliżającą się katastrofę nuklearną). Podjęli za to ciekawy, chyba nieporuszany dotąd w świecie elektronicznej rozrywki temat, oferując graczom wiele unikatowych rozwiązań oraz – a jakże – mechaniki znane z innych, podobnych tytułów, w tym oczywiście Fallout Shelter czy This War of Mine.

Mr. Prepper – recenzja. Czy to najlepsza gra od PlayWay?

Ktoś może zastanawiać się, czy w takim razie Mr. Prepper nie jest grą przesadnie uproszczoną. Choć tak naprawdę lwia część kampanii rozgrywa się w domu głównego bohatera, który – nota bene – ukazany jest jedynie w dwóch wymiarach, to w istocie nieustannie mamy ręce pełne roboty. Zacznijmy może jednak od początku, bo o Mr. Prepperze z pewnością nie wszyscy słyszeli. To stosunkowa prosta w założeniach, ale jak się później okazało niesamowicie złożona gra, w której nasze zadanie skupia się na zbudowaniu podziemnego schronu celem ucieczki z totalitarnego państwa. Te pliki są niezbędne do działania naszej strony internetowej, dlatego też nie możesz ich wyłączyć. W schronie, do którego wejście zasłonięte jest dywanem (o tym za chwilę), początkowo dysponujemy… niczym.

NASZEJ PRODUKCJI

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak stosunkowo niewielkim kosztem (bo umówmy się – na stworzenie gry Mr. Prepper nie wydano fortuny) polskie studio Rejected Games zaprojektowało piekielnie wciągający gameplay. Najnowsza produkcja wydana przez firmę PlayWay to idealny przykład tego, że liczy się pomysł. Nie trzeba otwartego świata, rozbudowanych zadań głównych i misji pobocznych, a także kilkuset znaczników na mapie, by zatrzymać gracza przed monitorem na dłużej.

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Résoudre : *
18 + 18 =